Z życia szkoły 2017/2018
GŁOSOWANIE W BUDŻECIE OBYWATELSKIM OPOLA PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że już 16 października (poniedziałek) rozpocznie się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Miasta Opola i potrwa do 22 października (niedziela).

Karty do głosowania wydawane są wyłącznie w punktach głosowania, po jednej dla każdej osoby głosującejGłosujemy na trzy projekty dotyczące naszej szkoły:

zadania małe:

12/18

Osiedlowe centrum kulturalne przy PSP 10

183/18

Modernizacja kompleksu szatni i   stołówki w PSP10-miejsce integracji mieszkańców

zadania mikro:

28/18

Wyposażenie oraz organizacja zajęć osiedlowego klubu łuczniczego

Prosimy pamiętać (
są zmiany w głosowaniu wobec poprzednich lat):

- można oddać głos maksymalnie na 3 projekty duże, 3 małe i 3 zadania mikro (maksymalnie na 9 zadań)

- głosować mogą mieszkańcy Opola, którzy ukończyli 16 rok życia,

- głosowanie odbywa się wyłącznie na kartach do głosowania oznakowanych przez Urząd Miasta Opola,

- osoba głosująca powinna na karcie do głosowania wskazać zadania do realizacji i niezwłocznie oraz osobiście wrzucić ją do urny,

- każdy mieszkaniec może wypełnić wyłącznie jedną kartę do głosowania,

- zabrania się głosowania za osoby trzecie, pod rygorem uznania takiego głosu za nieważny.

Uwaga! Głos można oddać:

1. w formie elektronicznej poprzez stronę: https://dialog.um.opole.pl/

2.  w formie papierowej w punktach wyznaczonych przez Prezydenta.

3.  Głosowanie w formie papierowej następuje poprzez osobiste wrzucenie karty do głosowania do urny.

Prosimy Państwa o głosy oraz zachęcanie znajomych do głosowania na nasze projekty.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wszystkim tym, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz na ich rzecz! Życzymy satysfakcji, radości i poczucia spełnienia, które powinno towarzyszyć tej ważnej misji, jaką jest przygotowywanie kolejnych pokoleń do dobrego, wartościowego życia i realizowania własnych pasji i celów.

Dziękujemy jednocześnie Rodzicom za wsparcie i okazywaną życzliwość, a ich przedstawicielom - Radzie Rodziców, oraz Uczniom za pamięć i życzenia z okazji tego święta.

Dyrekcja  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu

Polecamy również list Rzecznika Praw Dziecka: https://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-z-okazji-dnia-edukacji-narodowej

Akcja NTO „Nauczyciel na Medal 2017”. PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że dwoje naszych nauczycieli - p. Małgorzata Dobrowolska oraz p. Grażyna Przejczowska - zostało przez rodziców zgłoszonych do akcji „Nauczyciel na Medal 2017”. Zachęcamy do oddawania głosów: www.nto.pl/nauczyciel

Wyjazd do Krasiejowa - Projekt Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W ramach Projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki” 23 października 2017 r. (poniedziałek) odbędzie się wycieczka do Krasiejowa – do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Zajęcia są planowane w godz. 8.30-14.30 (wraz z przejazdem – 7.20-15.30).

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza otrzymała 135 miejsc.

Rekrutacja do wyjazdu odbędzie się 16 i 17 października 2017 r. (poniedziałek i wtorek). Deklaracje udziału należy składać do sekretariatu Szkoły w godzinach 8.00-16.00. Decyduje - zgodnie z regulaminem - kolejność zgłoszeń.

Deklaracje powinny zawierać następującą treść (można samemu ją napisać bądź pobrać wydruk w sekretariacie Szkoły):

Zgłaszam udział dziecka ............................................................................ w wyjeździe do Krasiejowa organizowanym
23 października 2017 r. w ramach Projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”.

CZYTELNY PODPIS

Kartka dla Powstańca PDF Drukuj Email
Nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji Kartka dla Powstańca i
otrzymali podziękowania od Pani Violetty Rezler-Wasielewskiej - dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych  w Opolu. Kartki wykonane przez naszych uczniów zostały przekazane dla powstańców warszawskich. Prace dzieci spowodowały wielkie wzruszenie i radość u gości specjalnych.
Cala relacja  z dzisiejszego spotkania znajduje się na stronie Facebook muzeum: https://pl-pl.facebook.com/CMJWLambinowiceOpole/

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3