Wielka Parada Historyczna PDF Drukuj Email

Po piątkowym rajdzie na Górę Św. Anny, przyszedł czas na sobotnią Wielką Paradę Historyczną z okazji 800-lecia miasta Opola. Niestety, jak to bywa we wrześniu, pogoda nie dopisała i padało już od samego rana. Udało nam się jednak zebrać grupkę nieustraszonych przedstawicieli naszej szkoły i zaopatrzeni w pelerynki przeciwdeszczowe, które dostaliśmy od Radia Opole (za co bardzo dziękujemy!) oraz w parasole, udaliśmy się na ustalone przez organizatora miejsce zbiórki. Deszcz niestety nie przestawał padać, a my dowiedzieliśmy się już na miejscu od pani koordynator, że harmonogram parady uległ znacznym zmianom, odwołane zostały bowiem parady dzielnic (w tym i naszej - Szczepanowic), a i większość szkół nie pojawiła się i zrezygnowała z uczestnictwa ze względu na warunki pogodowe. A przecież poprzedniego dnia słońce pięknie zaświeciło i mieliśmy nadzieję, że tak będzie również w sobotę.

Wspólnie z obecnymi nauczycielami, opiekunami podjęliśmy decyzję, że i my tym razem odpuścimy, aby nie narażać naszych uczestników na przemoczenie, a w konsekwencji przeziębienie lub chorobę. Możemy mieć jednak satysfakcję, że byliśmy i mieliśmy chęci, aby uczestniczyć w tym ważnym przedsięwzięciu,  jednak zdrowy rozsądek i dobro uczniów zwyciężyły.

Bardzo dziękujemy za chęć uczestnictwa i wytrwałość uczniom klasy 3a: Darii Piechocie, Agatce Sołtys, Marzence Pawelczyk, Hani Kordek i Grzesiowi Peruckiemu, klasie 4a: Wiktorii Mownej, Filipowi Mańczyńskiemu, Mirkowi Kałuży, Pawłowi Giecowi, klasie 5a: Zosi Hanisz oraz Krzyśkowi Stefanowi, oraz uczniom klasy 6a i 6b: Oli Hebdzie i Jerardowi Sokołowskiemu, a także rodzicom tychże uczniów za wsparcie nas. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i obecność również naszym nauczycielom Paniom: Ewie Chłopieckiej-Martynowicz, Ani Pańków, Ani Mazurewicz-Nowackiej, Karolinie Pawlecie oraz Agnieszce Dołędze-Mostowskiej i Oli Domce-Kordek.

Miejmy nadzieję, że kolejne tak ważne dla miasta wydarzenia z udziałem naszej szkoły odbędą się już w znacznie lepszych warunkach pogodowych. Tymczasem raz jeszcze dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, które mimo pogodowych przeciwności udało nam się wykonać na pamiątkę wydarzenia.

Twoje IP: 54.196.201.241
Dzisiaj: Gru 11, 2017