Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu

Wielka Parada Historyczna PDF Drukuj Email

Po piątkowym rajdzie na Górę Św. Anny, przyszedł czas na sobotnią Wielką Paradę Historyczną z okazji 800-lecia miasta Opola. Niestety, jak to bywa we wrześniu, pogoda nie dopisała i padało już od samego rana. Udało nam się jednak zebrać grupkę nieustraszonych przedstawicieli naszej szkoły i zaopatrzeni w pelerynki przeciwdeszczowe, które dostaliśmy od Radia Opole (za co bardzo dziękujemy!) oraz w parasole, udaliśmy się na ustalone przez organizatora miejsce zbiórki. Deszcz niestety nie przestawał padać, a my dowiedzieliśmy się już na miejscu od pani koordynator, że harmonogram parady uległ znacznym zmianom, odwołane zostały bowiem parady dzielnic (w tym i naszej - Szczepanowic), a i większość szkół nie pojawiła się i zrezygnowała z uczestnictwa ze względu na warunki pogodowe. A przecież poprzedniego dnia słońce pięknie zaświeciło i mieliśmy nadzieję, że tak będzie również w sobotę.

Wspólnie z obecnymi nauczycielami, opiekunami podjęliśmy decyzję, że i my tym razem odpuścimy, aby nie narażać naszych uczestników na przemoczenie, a w konsekwencji przeziębienie lub chorobę. Możemy mieć jednak satysfakcję, że byliśmy i mieliśmy chęci, aby uczestniczyć w tym ważnym przedsięwzięciu,  jednak zdrowy rozsądek i dobro uczniów zwyciężyły.

Bardzo dziękujemy za chęć uczestnictwa i wytrwałość uczniom klasy 3a: Darii Piechocie, Agatce Sołtys, Marzence Pawelczyk, Hani Kordek i Grzesiowi Peruckiemu, klasie 4a: Wiktorii Mownej, Filipowi Mańczyńskiemu, Mirkowi Kałuży, Pawłowi Giecowi, klasie 5a: Zosi Hanisz oraz Krzyśkowi Stefanowi, oraz uczniom klasy 6a i 6b: Oli Hebdzie i Jerardowi Sokołowskiemu, a także rodzicom tychże uczniów za wsparcie nas. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i obecność również naszym nauczycielom Paniom: Ewie Chłopieckiej-Martynowicz, Ani Pańków, Ani Mazurewicz-Nowackiej, Karolinie Pawlecie oraz Agnieszce Dołędze-Mostowskiej i Oli Domce-Kordek.

Miejmy nadzieję, że kolejne tak ważne dla miasta wydarzenia z udziałem naszej szkoły odbędą się już w znacznie lepszych warunkach pogodowych. Tymczasem raz jeszcze dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, które mimo pogodowych przeciwności udało nam się wykonać na pamiątkę wydarzenia.

 

 

 


 Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1959
mod_vvisit_counterWczoraj2013
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3972
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu10022
mod_vvisit_counterW tym miesiącu22842
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu28879
mod_vvisit_counterWszystkie dni1694162

We have: 17 guests online
Twoje IP: 54.162.159.33
 , 
Dzisiaj: Wrz 18, 2018