11 listopada 1918 PDF Drukuj Email

"Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze"

Dzisiaj, 10 listopada 2017 roku, w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania niepodległości. Uczennice klasy szóstej "b" opowiedziały o trudnym czasie, gdy Polska była pod zaborami, a Polacy mężnie walczyli o wolność i zachowanie tożsamości narodowej. Uczniowie recytowali piękne wiersze poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Szczepańskiego, Józefa Mączki, Edwarda Słońskiego, Jerzego Żuławskiego. Całość uświetnił śpiew chóru szkolnego złożony z uzdolnionych siódmoklasistek. Na długo zapadną w pamięci widzów - słuchaczy wzruszający śpiew a capella Zosi Blicharz rozpoczynający akademię i solo Maksymiliana Ruty z czwartej "b", które zakończyło występ.

Monika Kałuża

Twoje IP: 23.20.162.200