kl.I Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Dnia 16 kwietnia 2012r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Na początku pierwszoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy IV. Bajkowe postacie: Wróżka, Kot w butach i Krasnale przygotowały dla dzieci różne zadania do wykonania, z którymi wszyscy świetnie sobie poradzili. Pierwszoklasistów odwiedziła również „Królowa Książka" , która przedstawiła swoje prośby i życzenia: jak chciałaby być  traktowana przez dzieci.

Kolejnym punktem programu był krótki test ze znajomości regulaminu biblioteki oraz  zasad zachowania się w bibliotece, które uczniowie klasy pierwszej poznali na wcześniejszych zajęciach. Tę próbę pierwszoklasiści również zaliczyli na szóstkę. Przyszedł więc czas na ślubowanie. Dzieci  z przejęciem przyrzekały, że będą  zawsze szanować i kochać książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie „pociągiem przyjaciół książki" szczęśliwie dojechali do biblioteki, gdzie nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały od pani bibliotekarki pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki.

Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy szkolnej biblioteki będą ją chętnie odwiedzać i szanować jej bogaty księgozbiór. Serdecznie zapraszamy. Zawsze będziecie tu mile widzianiSmile

Nauczyciel bibliotekarz  -  Beata Stankiewicz

mod_vvisit_counterW tym tygodniu19730