Zielono nam! - recyklingowe warsztaty w szkole specjalnej PDF Drukuj Email

„Zielono mi, szmaragdowo..." - nie sposób było nie nucić fragmentu tej sympatycznej piosenki Agnieszki Osieckiej po integracyjnych warsztatach recyklingowych, na które zaprosili nas nasi przyjaciele ze świetlicy Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Książąt Opolskich.

Jak zwykle przy tego typu spotkaniach, my przygotowaliśmy część wstępną integracji - zabawy służące wzajemnemu poznaniu się, polubieniu, wytworzeniu życzliwej atmosfery i przełamaniu barier. Dobrym pomysłem okazał się mini kurs breakdance, który poprowadził dla naszych przyjaciół Marcel Nieczypor z klasy V; dzieciaki były zachwycone i tanecznym krokiem szybko uciekło wzajemne zawstydzenie.

Po dobrej zabawie przyszedł czas na twórcze wyzwanie - warsztaty plastyczne z ekologicznym przesłaniem. Przyjaźnimy się od dawna, stąd znaliśmy artystyczną siłę i niezwykły smak plastyczny tamtejszych uczniów, nie sądziliśmy jednak, że takie cuda możemy tworzyć i my, i to w dodatku ze śmieci, nie wydając na materiały ani złotówki.

I tak, przy wspólnej pracy powstały piękne kwiaty z surowców wtórnych: kartonowe stokrotki, szmaciane tulipany, skarpetkowe chabry.  Za sympatyczną atmosferę, współpracę, artystyczną inspirację i lekcję ekologii - dziękujemy!

Miło jest  - przy okazji wspólnej zabawy i pracy  - jednocześnie odkrywać, ile radości sprawia nam dawanie innymSmile

mod_vvisit_counterW tym tygodniu19688
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20400