Angielski śpiewająco! PDF Drukuj Email

W ubiegły wtorek, tj. 1.02.2017 r,. dwoje uczniów: Martyna Grobelak (kl. 4b) oraz Bartosz Dorosiewicz (kl. 5b), reprezentowało naszą szkołę na XI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem", który odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 1. Zarówno Martyna, jak i Bartek startowali w kategorii klas IV-VI jako soliści. Festiwal, który słynie ze swojej długoletniej tradycji, co roku przyciąga uczestników z całego województwa opolskiego. I tak też było tym razem, swój talent wokalny zaprezentowali soliści, duety oraz zespoły m.in. ze szkół podstawowych w Opolu, Namysłowie, Grodkowie, Górażdżach i Nysie. Festiwal obfitował w bardzo różnorodne utwory wykonywane głównie w j. angielskim, niemieckim i francuskim, ale zdarzyły się również wykonania po włosku i hiszpańsku. W kategorii naszych reprezentantów startowało aż 28 uczestników i trzeba przyznać, że poziom był bardzo wysoki, dlatego też możemy być niezmiernie dumni z dokonań naszych uczniów. Martyna zaśpiewała znany, melancholijny utwór pt. "Hallelujah" Leonarda Cohena i już po pierwszych dźwiękach zyskała aprobatę komisji oraz publiczności, która wspólnie z nią nuciła refren piosenki. Bartkowi również udało się skutecznie porwać publikę energicznym utworem zespołu Daft Punk pt. "Get Lucky", swoje wykonanie ubarwił grą na saksofonie, co pozytywnie zaskoczyło komisję.

Zarówno Martyna, jak i Bartek zajęli II miejsce w swoich kategoriach (soliści klasy 4 i soliści klasy 5) i należą się im ogromne gratulacje! Bardzo się cieszymy, że mamy tak zdolnych uczniów i jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Tym samym zachęcamy tegorocznych uczestników, ale i wszystkich śpiewających uczniów naszej szkoły, by podjęli wyzwanie w przyszłym roku. Poniżej obejrzeć można kilka zdjęć z występów Martyny i Bartka, a więcej zdjęć, nagrań oraz informacji można znaleźć zapewne na stronie PG 1.

mod_vvisit_counterWszystkie dni2033823

Twoje IP: 52.200.130.163