Szkolne koło teatralne
Pacynkowe szaleństwo PDF Drukuj Email

Na zajęciach kółka teatralnego ostatnio panowało pacynkowe szaleństwo wypełnione ogromną wyobraźnią i kreatywnością dzieciaków, które chętnie wcielały się w różne postaci, opowiadając zabawne, smutne, a nawet mrożące krew w żyłach historie :)

Nocowanie w szkolnej sali... PDF Drukuj Email

Uczestnicy koła teatralnego - w nagrodę za ciężką pracę, wysiłek i ogromne chęci przypieczętowane występem z Malutką czarownicą - po przedstawieniu 3 lutego pozostali w szkole na tzw. nocce :)

Pośród pisków, śmiechu, nawoływań i gwaru rozmów rozkładali w jednej z sal tobołki, plecaki i plecaczki, no i oczywiście śpiwory i poduchy na szkolnych materacach. Potem były zajęcia w podgrupach, teatralne miniscenki - Słowik i Siedmiomilowe buty Jana Brzechwy. Po zjedzeniu pizzy i wypiciu morza herbatki rozpoczęły się podchody - zawodnicy biegali po niemal całej szkole (opiekun pewnie zadyszki dostał, próbując im dorównać kroku...:) ), rozwiązując różne zadania. Była też chwila na planszówki. Ku radości pani bibliotekarki byli i tacy, co to z książką rozstać się nie chcieli :) A że nocka wypadła w dniu urodzin jednej z aktorek teatru naszego, to i gromkie sto lat zabrzmiało na korytarzu Dziesiątki :)

Ale godzina późna wybiła i panie pogoniły do mycia zębów... No i w śpiworki gromada wskoczyła. "Nie martwcie się o mnie, ja sobie zawsze dam radę..." - zaśpiewała Pippi Pończoszanka głosem Edyty Jungowskiej z audiobooka... Część aktorów - zmęczona wrażeniami - zasnęła szybciutko... Ale była też część wytrwała, bardzo wytrwała, oj bardzo bardzo wytrwała :) Tak że bliżej poranka już było, gdy i pani mogła w śpiwór się wsunąć :) Było naprawdę wesoło, a dla niektórych - pierwsza, dzielnie zniesiona próba spędzenia nocy poza domem... Do zobaczenia znów.

"Malutka czarownica" Otfrieda Preusslera na szkolnej scenie PDF Drukuj Email

"Malutka Czarownica to jedna z tych magicznych książek, które - przeczytane w dzieciństwie - zapamiętuje się na całe życie. Wielu dorosłych wspomina tę uroczą powieść pełną czarów i niezwykłych przygód jako jedną z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur lat dziecięcych" - tak można przeczytać na okładce tej powieści.

Uczestnicy koła teatralnego wraz z opiekunem, dokonując adaptacji scenicznej, wystawili w lutym 2017 r. skróconą wersję tej historii na scenie szkolnej. Było uroczo, magicznie, tajemniczo i... bardzo profesjonalnie zagrane :) Mali aktorzy dali z siebie wszystko i mimo tremy (która z każdym kolejnym wystąpieniem zdaje się coraz mniej widoczna) bardzo się postarali! Rodzice z pewnością byli z nich dumni!

Obsada:

Malutka Czarownica - Nina Cierniak / Małgosia Wer

Kruk - Kajetan Marcinowicz / Zosia Ramczykowska

Najważniejsza Czarownica - Hania Sołtys / Hania Kasprzyk

Ciotka Rum-Brum-Trach - Hania Sowińska / Zuzia Garyga

Czarownice - Julka Kurzywilk, Lenka Mojzyk / Wiktoria Palik, Wiktoria Kubikowska, Ola Brożek

Dziewczynka sprzedająca papierowe kwiaty - Hania Wlizło / Julka Wróbel

Kobiety zbierająca chrust - Hania Wlizło / Nadia Drohomirecka, Lenka Bartman

Sprzedawca Jakub - Kuba Machaj / Krzysztof Stefan

Kupujący - Filip Mańczyński / Adaś Szpyra

Lekcja prawdziwie teatralna PDF Drukuj Email

17 listopada uczniowie z koła teatralnego mieli okazję obejrzeć przedstawienie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Mała mysz i słoń do pary. Po spektaklu wzięli udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktorów OTLiA - Annę i Krzysztofa Jarotów, którzy opowiedzieli o początkach teatru lalkowego oraz pokazali różne rodzaje lalek. Uczniowie mogli nie tylko uzyskać odpowiedzi na interesujące ich pytania, ale także spróbować animować lalki.

Twoje IP: 54.196.201.241
Dzisiaj: Gru 11, 2017