Z życia szkoły 2010/2011
kl. I Lekcja przyrodnicza PDF Drukuj Email
W środę 01.06.2011r. Dzień Dziecka uczniowie klasy I spędzili w gospodarstwie ekologicznym "Jabłoniowy sad"  z ekscytującą przygodę.
Pod czujnym okiem gospodyni pani Iwonki Frasek oraz nauczycieli Anny Pańków i Krystyny Kichman-Konik,
dzieci mogły zgłębić wiedzę o pożytecznej roli owadów w przyrodzie. Powstały niesamowite hotele dla owadów.
Po skończonych zajęciach wszyscy z radością konsumowali lody,kiełbaski i ciasto domowego wypieku.

Zabawki dla dzieci w NTO PDF Drukuj Email

W NTO napisali o nas:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 oddają swoje zabawki dzieciom z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa”. – Warto pomagać – mówią.

<czytaj więcej w NTO>

Kl.I Jurapark Krasiejów PDF Drukuj Email
23.05.2011r. przenieśliśmy się w przeszłość, 250 mln lat temu, w czasy Triasu i Kredy.
W parku w Krasiejowie dzieci mogły podziwiać modele dinozaurów w rzeczywistych  wymiarach,
słuchając  ciekawych faktów przekazanych przez Panią dr Elenę Yazykową.
Było mnóstwo wrażen, a na koniec  pod czujnym okiem wychowawczyni Krystyny Kichman-Konik i logopedy Anny Pańków,
każdy mógł zużyć swoją energię na gigantycznym placu zabaw.

Kl.I Jem zdrowo i kolorowo PDF Drukuj Email
23.05.2011r. odbyła się lekcja prozdrowotna "Jem zdrowo i kolorowo". W tym dniu warzywa były głównymi bohaterami.
Powstały przepiękne i smakowite kanapki. Na zakończenie odbyła się degustacja, najprzyjemniejsza część lekcji.

Nocka z Patronem Szkoły PDF Drukuj Email

W nocy z 6 na 7 maja 2011r. klasy na górnym piętrze naszej szkoły zmieniły nieco swój charakter i przeznaczenie : z naukowego na: sypialniano - obozowy.

W tym roku bowiem Święto Patrona Szkoły obchodziliśmy w sposób inny niż dotąd - urządziliśmy wieczorek ( a właściwie nockę) czytelniczą, podczas której czytaliśmy utwory Henryka Sienkiewicza - nowelkę „Janko Muzykant" i fragmenty „Listów z podróży do Ameryki".

„Nocka z Patronem Szkoły" to nie tylko impreza czytelnicza. Nie zabrakło świetnej zabawy przy nocnych podchodach i wspólnych posiłkach. Najmilej jednak wspominać będziemy nocne szaleństwa - te z pastą do zębów, no i te dłuuuuuuuuuuugie rozmowy, aż do rana!Wink

"Calineczka" na lodzie PDF Drukuj Email

28 marca nasza szkoła obejrzała spektakl pt. "Calineczka".   Przedstawienie przygotowane zostało przez Moskiewski Teatr na Lodzie "Aleko". Reżyserem jest mistrzyni jazdy figurowej na lodzie, Olga Kondraszowa.

Widowisko zostało oparte na baśni Hansa Christiana Andersena. Pokazuje życie małej dziewczynki, która mieszkała w tulipanie.

Aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Każdy z nich miał przepiękny strój, ozdobiony różnymi kolorowymi kryształkami i cekinami. Blask wszystkich kostiumów bił z daleka. Podkład muzyczny odzwierciedlał to, co działo się na lodowej scenie. Mogliśmy wczuć się w atmosferę przestawienia. Każdy moment muzyki idealnie pasował do danej sceny.

Z żalem opuszczaliśmy lodowisko, choć  było nam bardzo zimno.

Spektakl zadziwił mnie swoją barwnością oraz cudownym tańcem. Byłam pod wrażeniem szczególnie tych najmłodszych tancerzy.

Ada Mielnicka, kl. 6

Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Dnia 9 marca 2011 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10  im. H. Sienkiewicza w Opolu. Zanim nastąpił akt pasowania, dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz  dowiedziały się, jak postąpić w przypadku zagubienia książki. Po wysłuchaniu króciutkiego przedstawienia - próśb książki,  już wiedziały, jak o nią zadbać i czego nie wolno robić, by jej nie zniszczyć.

Następnie przyszła kolej na zagadki dotyczące znajomości bohaterów bajek, przygotowane przez uczennicę klasy V, Ewę Amrozińską. Ten egzamin dzieci zdały wyśmienicie.

Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników. Każde dziecko otrzymało tematyczne upominki: dyplom, zakładkę do książki oraz kolorowy plan lekcjiSmile.

Życzymy pierwszoklasistom, aby cały czas tak entuzjastycznie czytali, jak do tej pory.

Nauczyciel bibliotekarz  -  Beata Stankiewicz

pasow