Człowiek z pasją
Człowiek z pasją - Krzysztof Riewold PDF Drukuj Email

9 listopada 2016  r. w ramach projektu „Człowiek z pasją” gościliśmy w naszej szkole pana Krzysztofa Riewolda, półfinalistę programu „Mam Talent”.

Pasją pana Krzysztofa jest żonglerka artystyczna, z którą swoją przygodę zaczął już w dzieciństwie, kiedy miał 8 lat. Pan Krzysztof opowiedział nam o swoich początkach, o tym, jak kiedyś ktoś zaszczepił w nim tę pasję i zaczął za nią podążać, co wiązało się także z ćwiczeniami, a także o tym, czym zajmuje się teraz – dziś ta pasja jest jego sposobem na życie.
Następnie mogliśmy obejrzeć przygotowany przez pana Krzysztofa występ artystyczny, podczas którego zaprezentował jazdę na monocyklu, żonglerkę wieloma maczugami i piłkami oraz swoją specjalność – pokaz artystyczny z diablo (rekwizyt pochodzący z Chin).

Później chętni uczniowie mieli okazję uczestniczyć w krótkich warsztatach z żonglowania piłeczkami, dostać autograf od pana Krzysztofa, a nawet zrobić wspólne zdjęcie.

Lekcja patriotyzmu PDF Drukuj Email

W środę 21.09.2016 r. odwiedził nas wspaniały gość - pan Andrzej Ostrowski. Opowiadał naszym uczniom o tym, jak wyglądało jego dzieciństwo w czasie II wojny światowej, ale przede wszystkim przypomniał sylwetkę wielkiego polskiego bohatera rotmistrza Witolda Pileckiego. Pan Andrzej miał niesamowite szczęście wychowywać się u boku swojego wujka Witolda Pileckiego, który ukrywał się w czasie wojny w domu swojej szwagierki Eleonory Ostrowskiej w Warszawie, mamy Andrzeja Ostrowskiego. Na koniec dzieci z zainteresowaniem zadawały pytania o dalsze losy Rotmistrza. Na twarzy Pana Andrzeja widać było wzruszenie. Ale jak tu się nie wzruszać, widząc, że nasi uczniowie wykazują takie zainteresowanie losami polskich bohaterów, o których mieli się nigdy nie dowiedzieć.

Dziękujemy, Panie Andrzeju, i zapraszamy ponownie!

Polecamy strony:

Joanna Wrześniewska - malarka PDF Drukuj Email
10.11.2010r. odbyło się kolejne spokanie z cyklu "Człowiek z pasją". Tym razem Joanna Wrześniewska , opolska malarka odkrywała przed nami tajemnicę batiku.
Dzieci zaciekawione oglądały prace artystki, a potem przystąpiły do działań twórczych, malowanie drzewa na płótnie za pomocą dłoni i farb akwarelowych.Pani Joasia ofiarowała swoje dzieło szkole, które wraz z pracami dzieci zostanie umieszczone w galerii szkolnej.

Maciej Stańczak - podróżnik PDF Drukuj Email

Rozpoczynamy cykl spotkań "Człowiek z pasją", podczas których uczniowie naszej szkoły będą mogli zapoznać się z interesującymi ludźmi i ich zainteresowaniami.

Jako pierwszy przybył do naszej szkoły Maciej Stańczak- zdobywca tytułu Śnieżnej Pantery, uczestnik wielu  wypraw górskich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań pana Macieja, a potem żwawo przystąpiły do rozbijania namiotu i precyzyjnie rozróżniały akcesoria górskie.

Twoje IP: 54.196.201.241
Dzisiaj: Gru 11, 2017