Z życia szkołu 2012/2013
Relacja z festynu rodzinnego PDF Drukuj Email

Atrakcje dla dużych i małych: zwiedzanie wozu strażackiego i wodna karuzela wprost ze strażackiej gaśnicy, wóz policyjny, dmuchana żyrafa, grillowane kiełbaski, słodkie wypieki, konkursy z nagrodami i dużo wspaniałej zabawy - tak w skrócie można opisać sobotni festyn rodzinny, który odbył się na boisku naszej szkoły.

Tegoroczna impreza była przygotowana wspólnie przez Radę Dzielnicy Wójtowa Wieś - Szczepanowice, Radę Rodziców oraz Dyrektora i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10. Wspaniałe nagrody i poczęstunek ufundowali, obok Rady Dzielnicy, Zott oraz PZU. Serdecznie dziękujemy!

Gorące podziękowania należą się również wodzirejowi imprezy, który skutecznie włączał do zabawy dzieci i dorosłych, Panu Andrzejowi Toczkowi oraz Rodzicom, którzy upiekli wspaniałe ciasta i obsługiwali nas, i naszych wspaniałych gości. Miło nam było gościć radnych miasta.

Czerwcowy festyn rodzinny to już tradycja naszej szkoły, wspaniała okazja, by spędzić aktywnie czas z cała rodziną, poznać nauczycieli z mniej oficjalnej strony, razem się pobawić.

Uczniowie nie zapomnieli o programie artystycznym dla swoich mam i tatusiów. Rozbrzmiewały więc radosne piosenki w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, można było obejrzeć pacynkowe przedstawienie i tańce, wysłuchać mistrzowskich recytacji.

Niezwykłą frajdą było też malowanie twarzy, dzięki któremu można było choć na chwilę zmienić się w bajkową postać i  doskonale podsumować imprezę, sympatycznym terminem:....BAJECZNA!

Mistrz ortografii PDF Drukuj Email
Dnia 17 kwietnia 2013 r. w MDK  odbył się XVIII Miejski Konkurs Ortograficzny. Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami rozwiązując zadania konkursowe: rozsypanki wyrazowe, porządkowanie wyrazów wg określonych kryteriów, zagadki, krzyżówki, rebusy. Dodatkową trudnością była znajomość reguł ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowali Weronika Baszanowska i Maciej Grobelak z klasy III. Weronika Baszanowska otrzymała wyróżnienie, GRATULACJE!!!

Mistrz recytacji PDF Drukuj Email

Małgosia Komisarczuk reprezentantka III klasy wywalczyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Brzechwa dzieciom" organizowanym przez PSP nr 21 w Opolu. Małgosia swoją wzorową dykcją oraz niepowtarzalną interpretacją wiersza "Kwoka" zachwyciła jurorów, a dzięki wymyślnemu  kostiumowi ręcznie wykonanemu wspólnie z mamą, otrzymała  dyplom za najpiękniejsze przebranie wśród wszystkich uczestników, BRAWO!!!

Nasz Mistrz Kaligrafii PDF Drukuj Email

W IV Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Pisania „Kaligrafek”- uczennica klasy III, Julia Grzebieniowska zajęła w swojej kategorii wiekowej III miejsce, GRATULACJE!!!. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2013r. w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie była eksponowana wystawa prac laureatów konkursu.

Mistrzostwa Opola w lekkoatletyce indywidualnie PDF Drukuj Email

W dniu 23 maja 2013 roku odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Opola uczniów szkół podstawowych. W zawodach tych Publiczną Szkołę Podstawową nr 10 w Opolu reprezentowali uczniowie klasy VI. Nasi uczniowie wrócili z sukcesami.

Szymon Dobrzański zdobył brązowy medal w biegu na 100m oraz srebro w skoku w dal. Ewelina Gałowicz wywalczyła srebrny medal, zajmując drugie miejsce w skoku wzwyż. Uczniowie ci będą reprezentantami Opola na zawodach wojewódzkich . Życzymy Powodzenia!!!!!!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4